İÇİNDEKİLER
Title Image

ÖN KAYITLAR BAŞLADI

SON BAŞVURU 12 EYLÜL 2023 SALI 18.00
fiyab işliği

ÖN KAYITLAR BAŞLADI

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığınca desteklenen FİYAB İŞLİĞİ Ankara’da gerçekleştiriliyor.

Etkinlik kapsamında, Senaryo, Kurgu, Görüntü ve Yönetmenlik temelinde verilen eğitimlerle kısa film uygulamaları yapılıyor.

FİYAB İŞLİĞİ, yapım ve yayın alanında iyi yetişmiş, donanımlı iletişimci gereksinimini karşılamaya katkı sunmak üzere Film Yapımcıları Meslek Birliğince düzenleniyor.

Genel duyuru yöntemiyle www.fiyabisligi.com üzerinden alınan başvurular sonrasında, kırk kişi işliğe kabul ediliyor. Başvurular 12 Eylül 2023 Salı günü, 18.00’a dek sürüyor.

Fiyab İşliği 9. dönemi 18 Eylül 2023 günü başlıyor, 08 Aralık 2023’de sona eriyor.

Onar kişilik dört ayrı kümeyle yüz yüze gerçekleştirilen uygulamalar, her küme için haftada bir gün 18.00 ve 21.00 saatleri arasında yapılıyor.

FİYAB tarafından belirlenen meslek uzmanlarının, deneyim ve birikimlerinin genç kuşaklara aktarıldığı işlik, uygulama ağırlıklı bir eğitim ve kültür-sanat etkinliği olarak başvuru tarihinden itibaren üç ay sürüyor.

Fikirden filme diye tanımlanabilecek uygulama sürecini başarıyla tamamlayanlara, Fiyab İşliği Katılım Belgesi veriliyor.

Uygulama sürecinde öne çıkan nitelikli çalışmaların kısa film olarak çekilmesinin desteklendiği FİYAB İŞLİĞİ kapsamındaki tüm etkinlikler ÜCRETSİZ olarak gerçekleştiriliyor.

fiyab işliği

EDE YAYIMCILIK

bilgi@edekitap.com

Bizler hikaye anlatıcılarıyız. Bu bizim genlerimizde var. Görkemli öykü anlatımı ilgi çeker, yaşam tarzlarını tanıtır ve ortak ruh yaratır. Binlerce yıldır birike gelen öykülerimizi, yaygın iletişim alanları için yeniden tasarlarız. Özüne uygun geliştirir, etkileyenleri göz önünde bulundurarak güncelleriz. Biz, EDE’yiz. Değer üretiriz.

Okur Görüşlerine Açık Sayfa

Yorumlayınız